Kľúčové prednosti Rezidencie Okružná

Výborná lokalita

V mestskej časti Žiliny – v Starom meste, na ulici Veľká Okružná, práve vzniká nová príležitosť pre kvalitné bývanie v bytovom dome s nádychom histórie.Výborná dostupnosť na dôležité dopravné tepny Žiliny a veľmi dobrá občianska vybavenosť zaručuje komfort nielen pre rodiny, ale aj pre jednotlivcov žijúcich aktívnym životom.

Bohatá ponuka

Rekonštrukciou a nadstavbou doteraz 5 podlažnej stavby s novo vybudovaným výťahom dosiahneme 5 nebytových priestorov a 15 bytových jednotiek v rôznych dispozičných riešeniach a veľkostiach od 33m2 do 96m2. Ku každému bytu a nebytovému priestoru bude pridelená pivnica o výmere 2m2.

Kvalita a nezávislosť

Vysoká kvalita použitých materiálov a vlastné plynové kúrenie v každom byte zabezpečí minimálne náklady na energie.Neodmysliteľnou výhodou bývania v bytovom dome Rezidencia Okružná je aj možnosť odkúpenia si vlastného parkovacieho miesta v uzavretom dvore, priamo za bytovým domom.

Bytový a domový štandard

 • Steny jednovrstvové omietky
 • Steny a strop: maľba biela
 • Elektroinštalácia: osadené vypínače a zásuvky

Okná, balkónové dvere

 • 6-komorové okná PVC zateplené, zasklenie izolačné trojsklo
 • Súčiniteľ prechodu tepla: STN 730540
 • Index zvukového útlmu: STN 730532
 • Parapety vonkajšie (exteriér): hliníkové poplastované
 • Parapety vnútorné (interiér): plast vo farbe okien

Vstupné dvere do bytov

 • dvere do bytov protipožiarne bezpečnostné
 • dvere SHERLOCK (2+5-bodov) v oceľovej zárubni, drevený prah
 • Vstupné dvere do bytovky
 • 5- komorové dvere hliníkové zateplené , zasklenie troj sklom
 • Schránkové tablo s 20 schránkami a vhodom na letáky
 • Domáci telefón
Elektroinštalácie

Elektroinštalácia bytu je napojená na bytový rozvádzač. Svetelné obvody a zásuvkové obvody sú v každej miestnosti ukončené zásuvkami a spínačmi. Kuchyňa má predprípravu pre elektrické spotrebiče, pričom elektrický sporák je napojený zo samostatného prúdového obvodu. Digestor sa napája zo svetelného obvodu.

Dátové rozvody sú projektované a realizované tak, aby umožnili poskytovanie dátových služieb pre väčšinu providerov na trhu. Slaboprúdové bytové rozvádzače sú umiestnené v časti botníkovej steny, vedľa NN rozvádzača. V byte je samostatná kabeláž pre príjem televízneho signálu koaxiálnym káblom a pre dátové pripojenie metalickým káblom. TV signál je privedený do obývacej izby a spálne. Dátové zásuvky sú umiestnené vo všetkých izbách. Domáci telefón je umiestnený pri vstupných dverách do bytu.

Vetranie

Vetranie kúpeľni, WC je zabezpečené nástennými ventilátormi napojenými na stúpacie potrubie vedené na strechu so spätnou klapkou a nastaviteľným časovačom vypnutia. V kuchyniach je možnosť inštalácie recirkulačného digestora.

Vykurovanie

Vykurovanie a ohrev teplej vody ma zabezpečený každý byt samostatné s kondenzačným kotlom a zásobníkom na teplú vodu. V obytných miestnostiach sú radiátory. V kúpeľni je umiestnené rebríkové vykurovacie teleso s ventilom s nastaviteľnou reguláciou a podlahové kúrenie.

Interiérové dvere

Interiérové dvere v bytoch sú jednokrídlové plné falcové dvere šírky 600 – 900 mm so zámkom osadené do zárubne vo farbe dverí.

Sanita

Sanita pozostáva z vane, 1x umývadla, Sprchovej vaničky a sprchovej zásteny, umývadielka, 2x zavesného WC so sedákom. Pripojenie pre práčku je ukončené práčkovým ventilom. Odpad pre práčku a sušičku je zabudovaný vo WC.

Batérie sú stojankové. Pre vaňu a sprchový kút obsahujú aj sprchovú súpravu.

Podlahy

Podlaha je okrem hygienických miestností laminátová s imitáciou dreva hr. 8 mm a dreveným soklíkom. V kúpeľni a na toaletách je keramická dlažba hr. 8 mm, trieda odolnosti II, protišmykovosť R9. Na terase je keramická dlažba 600/600/20 pokladaná do terčíkov. Obklady v hygienických miestnostiach (WC, kúpeľňa ) sú do výšky stropu.

Zábradlia

Zábradlia sú kovové pozinkované s polyuretánovým nástrekom . Výška zábradlia je 1100 mm.

Povrchová úprava stien a stropov

Na stenách sú sadrové stierky , stropy sú znížené so sadrokartónom. Na stropoch jednotlivých miestností je zabudovaná garniža. Povrchová úprava stien a stropov je dvojnásobný biely nástrek.